Σε μια πράξη που προκαλεί εθνική ντροπή και αποτροπιασμό προχώρησαν άγνωστοι χθες το βράδυ της Τρίτης, βεβηλώνοντας το ηρώο της νίκης και των αγωνιστών του 1821, στην κεντρική πλατεία Καλαμάτας.
Ελπίζουμε η αστυνομία να κινηθεί αυτεπάγγελτα και να διεξάγει έρευνα για την σύλληψη των δραστών, καθώς κανένας δεν έχει δικαίωμα να προσβάλει έτσι εθνικά μνημεία ανεξάρτητα από οποιαδήποτε μηνύματα θέλει να περάσει!
![](https://trifiliatv.com/wp-content/uploads/2022/12/IMG_20221207_131007-1024x768.jpg)