Μεγάλη προσέλευση κόσμου, στην εκδήλωση του Τέλου Άγρα.
Με μεγάλη συμμετοχή και επιτυχία, πραγματοποιήθηκε και φέτος, ο αποκριάτικος χορός της ιστορικής ποδοσφαιρικής ομάδας των Γαργαλιάνων, στο ψητοπωλείο “Καπετανάκης”.
Ο αποκριάτικος χορός είχε ως στόχο την οικονομική ενίσχυση της ομάδας, κάτι που επιτεύχθηκε και μάλιστα με το παραπάνω.
Στην εκδήλωση μεταξύ άλλων, παρευρέθηκαν: Ο δήμαρχος Τριφυλίας κ. Γιώργος Λεβεντάκης ( ο οποίος μάλιστα, έδωσε προσωπική συνδρομή 1.000 ευρώ, για την ενίσχυση της ομάδας) , ο βουλευτής Μεσσηνίας, με τη Νέα Δημοκρατία κ. Περικλής Μαντάς, ο βουλευτής Μεσσηνίας, με τη Νέα Δημοκρατία κ. Μίλτος Χρυσομάλλης, ο υποψήφιος βουλευτής Μεσσηνίας, με το ΠΑΣΟΚ – ΚΙΝΑΛ κ. Μενέλαος Γερονικολός, ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου κ. Χαράλαμπος Αυρηλιώνης, ο δημοτικός σύμβουλος Τριφυλίας κ. Τσαφαράς Αθανάσιος, ο πρόεδρος του τοπικού συμβουλίου, της κοινότητας Γαργαλιάνων κ Βασίλης Αγγελόπουλος και πολλοί άλλοι επίσημοι και φίλοι της ομάδας.
![](https://trifiliatv.com/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230218_231936-1024x766.jpg)
![](https://trifiliatv.com/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230218_231856-1024x766.jpg)
![](https://trifiliatv.com/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230218_232021-1024x766.jpg)
![](https://trifiliatv.com/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230218_231703-scaled.jpg)
![](https://trifiliatv.com/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230218_231612-1024x766.jpg)